En İyi Siyah Nokta Temizleyici ile Cildi Temizleyin

Siyah Nokta

Genellikle akne çeşidi olarak bilinen siyah nokta cinsiyet fark etmeksizin herkeste görülen bir cilt problemidir. Siyah noktalar daha çok çevresel sorunların neden olduğu yağ ve tozun gözenekler üzerinde birikip okside olması sonucu oluşur. Ter, toz, nem, hormonal değişim, zararlı ışınlarından, stres, dengesiz beslenme ve cildi düzenli olarak temizlememe gibi durumlar siyah nokta oluşumunu tetikler. Siyah noktalar vücudun pek çok yerinde ortaya çıkar.

Hemen hemen her cilt tipinde siyah nokta ile karşılaşmak mümkündür. Ancak araştırmalara bakıldığında yağlı bir cilde sahipolan kişilerde siyah nokta daha yaygın şekildedir. En çok yüz bölgesinde, özellikle T bölgesi olarak bilinen alın ve burun çevresinde oluşur.

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Siyah nokta sorunu ile karşı karşıya kalan pek çok kişi bu sorundan kurtulabilmek için farklı yöntemlere tercih eder. Siyah noktaların yoğunluk durumu, oluştuğu bölge ve cilt tipi gibi durumlara bağlı olarak siyah nokta temizleme yöntemi farklılık gösterir. Yüz bölgesi dışında oluşan siyah noktalar için kesinlikle bir uzmandan yardım alınması gerekir. Yüz bölgesinde meydana gelen siyah noktalar için de farklı temizleme yöntemleri bulunur.

Bu yöntemlerden birisi profesyonel bir cilt bakımı, diğeri ise lazer tedavisidir. Fakat bu tür bir yöntem fazla maliyetli olması sebebiyle herkes tarafından tercih edilmez. Peeling, maske ve siyah nokta temizleme aleti gibi kullanılması mümkün olan ev tipi yöntemler düşün maliyetli olması açısından daha çok tercih edilip kullanılır.

Siyah Nokta

Siyah nokta genel olarak kadın ve erkek fark etmeksizin herkesin sorunu oluyor. Yağlı cilde sahip olan kişilerde daha çok karşılaşılan bu problemle başa çıkmak için özel içeriğe sahip krem ve maske kullanmak gerekir. İçeriğinde doğal içeriklere sahip ürünler ile ve teknoloji sayesinde nane parçacıkların cildi temizleme artık çok daha kolay ve etkili olur. Siyah nokta temizlemeye yardımcı maske, peeling, jel ve köpük gibi pek çok ürüne nazaran daha hızlı etki oluşturan özel içerikli ürünler sayesinde cilt sorunlarından kurtulmak oldukça mümkündür.

Balkabağı maskesi içerisindeki balkabağı enzimler sonucu siyah nokta temizleme etkisi yaratır. Bunun yanı sıra destekleyici alfa hidroksi asit cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olarak daha parlak ve sağlıklı bir görünüm sunar. Doğal içeriğe sahip peeling ile cilt asla zarar görmez.

En İyi Siyah Nokta Temizleyici ile Cildi Temizleyin

Siyah nokta temizleyici ile cilt bakımı gerçekleştirirken  cildinizin tahriş olmasına engel olan çift etki yaratan peelingler sizin için oldukça idealdir. Bakım sırasında derin detoks ile cildin beslenmesine yardımcı olan aktif kömür maskesi, maksimum bakım deneyimi açısından tasarlandı. Aktif kömür peeling sayesinde siyah noktalardan aranırken cildiniz için gerekli olan bakımı da uygulayın. Siyah nokta temizleme yardımcı olan maske, jel, köpük ve krem gibi en çok bilinen ürünlerden siyah noktaya karşı etki gösteren serum ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Yazıyı değerlendirmeyi unutma..!!
[Total: 2 Average: 4.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir