Sağlıklı Beslenme ve Yaşlanma Karşıtı Bakım

Sağlıklı Beslenme Ne Demek

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme, genel olarak yaş, cinsiyet, erişebilirsiniz, günlük olarak aktivite ve daha pek çok unsur göre farklılık gösteren yolculuk denilebilir. Sağlıklı beslenme programı oluşturmak için yalnızca internet üzerinden gezinirken herhangi bir araştırma yapmanız yeterli olmaz. İşinde uzman ve deneyimli biri ile görüşüp vücudunuzu daha iyi tanımanız, nelere ulaşabildiğinizi ve neleri tüketmeniz gerektiği konusunda daha iyi bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu adımlar dikkat edip uyuduktan sonra tekrardan bir diyetisyenin önerisi ve yönlendirmesi ile kendiniz için sağlıklı bir beslenme programı oluşturmanız mümkündür.

Sağlıklı Beslenme ile Hayatınızı Değiştirin

Sağlıklı Beslenme, sadece internet programlarını, televizyonları takip ederek ve almanız gereken besinden az olanını alarak sağlayacağını bir durum değildir. Sağlıklı beslenmenin için öncelikli olarak kendinizi eğitiyor olmanız, bu konuda yardım almanız, vücudunuzu tanımanız ve gerçekten kararlı olmanız gerekir. Sağlıklı beslenme yöntemi zor veya vakit alan bir durum olduğu için değil, sağlıklı beslenme yalnızca bir eylem değil bur düşünce değişimi denilebilir.

Dengeli, düzenli, temiz ve sağlıklı beslenmek demek vücudunuz ile olan ilişkinizi ve dolayısı ile dünyayı algılama biçimi olan aracınızı iyi bir hale getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu durum ise sizi çok kısa bir zaman içerisinde daha mutlu, dengeli ve huzurlu bir insan yapmaya yetecektir. Böylelikle daha iyi bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

Yaşlanma Karşıtı Bakım

Yaşlanma Karşıtı Bakım

Eğer ki yaşlanma Karşıtı bakım uygulamak istiyorsanız kesinlikle bunun için rutininize C vitamini ve Retinol eklemeyi ihmal etmeyin.

Retina, genel olarak cilt üzerindeki kolajen üretiminin artmasına neden olarak yaşlanma belirtisini geciktirir. C vitamini ise daha çok siyah noktaları, ciltteki renk eşitsizliğin ve kırışıklıkların oluşmasına neden olan dış etkenlere karşı cildin korunmasına yardımcı olur. Retinol ve C vitamini ilk kullanımda cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden yaşlanma karşıtı bakım için geceleri nemlendirme öncesi bezelye büyüklüğünde retina serum uygulayarak bu işleme başlamanız doğru olabilir.

Öncelikli olarak haftada bir kere daha sonra ise haftada iki kere olacak şekilde uygulama yapabilirsiniz. Fakat kullanmış olduğunuz nemlendirici retina içeriğine sahip ise bu adımı anlamanız mümkündür. Fazla retina uygulandığı taktirde ciltte tahriş gözlemlenebilir. C vitaminini ide sabah temiz cilde gün aşırı sürün ve daha sonra her gün uygulayın. 3 ay içerisinde gözle görülür bir fark oluşacaktır.

Yaşlanma Karşıtı Beslenme Önerisi

  • En az bir gün içerisinde sebze yemeği tüketmeye özen gösterin.
  • Haftada iki defa balık tüketmeye özen gösterin.
  • Şeker ve şekerli gıdaların tümünden uzak durun.
  • Gereğinden fazla protein tüketmeyin.
  • Gerekli şu tüketimi cildin elastikiyetinin korunması ve nemlenmesi için çok önemlidir.
  • Her gün 2 ila 3 porsiyon koyu renkli meyvelerden yiyin. Miktar durumuna dikkat ederek tüketilen antioksidan içeriği fazla olan meyveler cildin parlamasına katkı sunar.
Yazıyı değerlendirmeyi unutma..!!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir